دوشنبه ١٨ فروردين ١٣٩٩
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > جشنواره هنرهای تجسمی فجر در نمایشگاه بین المللی ایران برگزار می شود


  چاپ        ارسال به دوست

جشنواره هنرهای تجسمی فجر در نمایشگاه بین المللی ایران برگزار می شود

امروز در تفاهمی بین معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران، جشنواره هنرهای تجسمی فجر در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی ایران برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران، صبح امروز دوشنبه ۴ آذر، تفاهمی بین معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران انجام شد که براساس آن جشنواره هنرهای تجسمی فجر امسال در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی ایران برگزار می شود.

در این نشست، حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: طرح برگزاری جشنواره هنرهای تجسمی در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی ایران به دلیل ایجاد رونق در اقتصاد هنر مطرح شده است.

وی با بیان این که آرزوی همه هنرمندان تجسمی این بوده که در نمایشگاه بین المللی عرض اندام داشته باشند که موفق نشده اند، افزود: در سراسر دنیا یکی از نمایشگاه های موفق نمایشگاه های هنری است که برای اولین بار در ایران هم قرار است به زودی با شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران همکاری داشته باشیم.

حسینی همچنین یادآور شد: طرح برگزاری جشنواره همه رشته های مختلف هنری فجر در سال آینده در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی ایران نیز آماده است که به زودی به شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران ارائه خواهد شد.

در بخش دیگری از این نشست، بهمن حسین زاده مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران، گفت: امسال با رشد قابل ملاحظه ای در نمایشگاه های کشور مواجه شده ایم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در همین مسیر هم تلاش می شود که نمایشگاه ها به صورت تخصصی برگزار شود و بازدید کنندگان به صورت تخصصی باشند.

وی به همکاری شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: در همین مسیر به وزارت ارشاد
پیشنهاد داده ایم که نمایشگاه هایی در خصوص رشته های هنری مانند موسیقی، تئاتر، هنرهای تجسمی، سینما و ... به همراه صنایع وابسته و ابزارهای هنری آن ها در طول سال در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی ایران برگزار شود.

وی با اشاره به فرصت مناسب اکسپو ۲۰۲۰ دبی به منظور معرفی هنر ایرانی به جهانیان خاطرنشان کرد: انتظار می رود که معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی زمینه ای برای هنرمندان ایرانی جهت حضور در اکسپو ۲۰۲۰ دبی فراهم کند.

انتهای خبر/


١٢:١٤ - دوشنبه ٤ آذر ١٣٩٨    /    شماره : ١٩٧٤    /    تعداد نمایش : ١٣١٠BIE Member
expo
  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1399
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.