چهارشنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٨
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > اقدام برای حل سه چالش فعالان معدن


  چاپ        ارسال به دوست

قبادی در حاشیه بازدید وزیر صمت از نمایشگاه کان مین مطرح کرد

اقدام برای حل سه چالش فعالان معدن

فعالان حوزه معدن در نمایشگاه بین‌المللی معدن، صنایع معدنی، ماشین‌آلات، تجهیزات و صنایع وابسته در گفت و گو با عضو هیات مدیره شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی از سه چالش فعالان این حوزه گفتند .

-به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ج.ا.ایران:

عباس قبادی در حاشیه بازدید رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت از چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی معدن، صنایع معدنی، ماشین‌آلات، تجهیزات و صنایع وابسته (ایران‌کان‌مین 2018) به سه چالش قابل تاملی که حاضران در نمایشگاه عنوان ‌کردند اشاره و خاطرنشان کرد: یکی از چالش‌هایی که فعالان بخش معدن امروز با آن روبرو هستند؛ تجهیزات و ماشین‌آلات فرسوده در بخش معدن است لذا ضرورت دارد نسبت به نوسازی آن اقدام شود. موضوع دوم بحث خام‌فروشی محصولات معدنی است که لازم است در برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته به سمت تولید محصول و ایجاد ارزش افزوده بیشتر و صادرات محصولات ساخته شده حرکت کرد. نکته سوم نیز موضوع مشکلات مالی در معادن است که باید اقدامات دقیق‌تری در این حوزه انجام شود .

سرپرست و عضو هیات مدیره شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی همچنین با اشاره به سیاست‌های وزارت صمت عنوان کرد: ممنوعیت واردات تجهیزات و محصولاتی که در داخل کشور به اندازه کافی وجود دارد؛ یکی از اقدامات خوبی است که دولت در شرایط فعلی انجام داده است. در واقع سیاست کلان وزارت صنعت، معدن و تجارت در حال حاضر توجه به تولیدات داخل و اولویت فروش محصولات داخلی است بر این اساس نیز ورود کالاهایی که در داخل به اندازه نیاز تولید می‌شود؛ ممنوع اعلام شده است .

قبادی اضافه کرد: در بحث نمایشگاه نیز سیاست‌های حمایتی ویژه‌ای برای شرکت‌های داخلی در نظر گرفته شده که در این راستا عدم افزایش قیمت غرفه‌ها و فضای نمایشگاهی در سه یا چهار سال اخیر یکی از این سیاست‌ها بوده است. در کنار آن برای برخی از شرکت‌هایی که شرایط ویژه‌ای دارند؛ تخفیفات دیگری نیز در نظر گرفته شده است. این در شرایطی است که در حال حاضر هزینه‌ای که از شرکت‌های خارجی دریافت می‌کنیم حدود 10 برابر شرکت‌های داخلی است .

او متذکر شد: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته حضور شرکت‌های داخلی در نمایشگاه مناسب با پیش‌بینی‌ها انجام شد به طوری‌ که در چهاردهمین نمایشگاه‌ کان مین که در حال برگزاری است، 200 شرکت حضور دارند که 160 کشور داخلی و 40 شرکت خارجی از کشور کشور هستند. لازم است این نکته نیز تاکید شود که نمایشگاه به لحاظ کیفیت در سطح بالاتری نسبت به سال گذشته برگزار شده و در کنار نمایشگاه نسبت به برپایی کنگره علمی نیز اقدام شده است .

قبادی در خصوص تمهیدات حمایتی از شرکت‌های داخلی برای حضور در نمایشگاه‌های خارجی نیز گفت: تقریبا بین 20 تا 70 درصد تخفیف برای حضور شرکت‌های داخلی در نمایشگاه‌های خارجی در نظر گرفته شده است. که این حمایت‌ها برای آن دسته از شرکت‌هایی که شرایط خاص و برتری نسبت به دیگر شرکت‌ها دارند؛ می‌تواند بیشتر نیز باشد .


١٣:٣٠ - شنبه ١٢ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ١٤٣٦    /    تعداد نمایش : ٣٥٥٧BIE Member
expo
  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1398
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.