پنج شنبه ١٦ مرداد ١٣٩٩
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > سنگهای معدنی مصداق بارز اقتصاد مقاومتی است


  چاپ        ارسال به دوست

وزیر صمت در بازدید از یازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگهای تزئینی و معدن اعلام کرد:

سنگهای معدنی مصداق بارز اقتصاد مقاومتی است

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران، وزیر صنعت - معدن و تجارت در حاشیه بازدید از یازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگهای تزئینی، معدن، ماشین آلات و تجهیزات مربوطه اظهار داشت: از کارهای مهمی که در دست پی گیری داریم افزایش صادرات در این حوزه می باشد. در این جهت کارهای مختلفی باید انجام شود از جمله حمایت تولید کننده جهت حضور در نمایشگاه های خارجی جهت نمایش تولیدات داخلی که در این رابطه اقدامات خوبی در دستور کار قرار گرفته است .

همچنین جلساتی با انجمن سنگ برگزار گردید که قرار شد شورای سیاست گذاری سنگ را فعال تر کنیم و با محوریت خود بخش خصوصی و دولت بعنوان حمایت کننده بسترها جهت فعالیت بیشتر و بهتر در این زمینه فراهم شود .

رحمانی همچنین بیان کرد: توانمندیهای خوبی در حوزه معادن و واحدهای فرآوری داریم و این حوزه ها بایستی فعال شوند چرا که در دنیا سنگ ایران بعنوان سنگ مقبول و مشتری پسند می باشد. در این نمایشگاه غرفه هایی را مشاهده کردم که با تنوع رنگی که به محصولاتشان داده اند مقبولیت و مشتری پسندی بیشتری را نیز ایجاد کرده اند که کار بسیار خوبی است .

وزیر صمت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه جایگاه صنعت سنگ تزئینی در اقتصاد مقاومتی کجاست، اظهار کرد: سنگ معدنی مصداق بارز اقتصاد مقاومتی است، چرا که ما در این حوزه در داخل کشور تمامی منابع و معادن مورد نیاز را در اختیار داریم و کاملا خودکفا هستیم .

وی این نکته را نیز گفت که: در حوزه سنگ‌های تزئینی و معدنی قطعا امکان صادرات را داریم که در صورت تاکید هرچه بیشتر بر این امر به منویات مقام معظم رهبری دست خواهیم یافت .

انتهای خبر/


١٥:٢٠ - سه شنبه ١٨ تير ١٣٩٨    /    شماره : ١٧٥٠    /    تعداد نمایش : ١٩٢٤BIE Member
expo

  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1399
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.