دوشنبه ٣٠ ارديبهشت ١٣٩٨
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > تحریم؛ فرصتی برای رجوع به تولیدات ایرانی


  چاپ        ارسال به دوست

قنبری در افتتاحیه نمایشگاه لوازم خانگی مطرح کرد

تحریم؛ فرصتی برای رجوع به تولیدات ایرانی

اکنون باید به تحریم به چشم فرصت نگریست، زیرا در این دوره می‌توان به تولیدات داخلی رجوع کرد و در راستای حمایت از شرکت‌های داخلی گام برداشت .

-به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ج.ا.ایران:

معاون امور نمایشگاهی شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی در افتتاحیه نمایشگاه لوازم خانگی گفت: امسال شرایط مناسبی برای شرکت‌های ایرانی برای حضور در نمایشگاه‌های مختلف به وجود آمده است که نمایشگاه لوازم خانگی هم از این امر مستثنی نیست. محمدجواد قنبری افزود: شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی هم در راستای حمایت حداکثری از تولیدکنندگان ایرانی، فضای بیشتری را در اختیار شرکت‌های داخلی قرار داده است. او ادامه داد: از همین رو فرصت ایده‌آلی به وجود آمده تا نگرش‌ها نسبت به کالاهای ایرانی تغییر کند. قنبری با اشاره به نیاز تولیدکنندگان به حمایت‌های داخلی تاکید کرد: امروز این شرکت‌ها نیاز به اعتماد دارند، چنان‌که هرگاه به آنها اعتماد شده است، توانایی‌های خود را به رخ کشیده‌اند. همچنین بر اساس گزارش‌هایی که از شرکت‌های حاضر در این نمایشگاه به دست رسیده، اکنون ما توانسته‌ایم به تولید صادرات محور فریزر، وسایل صوتی و تصویری، ظروف آشپزخانه و... دست یابیم. اروپا، آفریقا و کشورها آسیای شرقی از جمله واردکنندگان لوازم خانگی ایرانی هستند. این مقام نمایشگاهی اضافه کرد: این اتفاق نشان از قابلیت رقابتی بالای محصولات ایرانی دارد .

او همچنین به تاثیر حضور شرکت‌ها در نمایشگاه‌های مختلف اشاره و تشریح کرد :نکته قابل توجه این است که نمایشگاه فرصت بسیار مناسبی برای عرضه محصولات است، همزمان شدن نمایشگاه لوازم خانگی با تعطیلات نیز فرصت مناسبی است برای دست‌اندرکاران و فعالان این صنعت به وجود آمده است. قنبری در پایان اجرای دور دوم تحریم‌های آمریکا را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: اکنون باید به تحریم به چشم فرصت نگریست. زیرا در این دوره می‌توان به تولیدات داخلی رجوع کرد و در راستای حمایت از شرکت‌های داخلی گام برداشت


١٣:٣٢ - پنج شنبه ١ آذر ١٣٩٧    /    شماره : ١٤٤٩    /    تعداد نمایش : ٣٧٠٤UFI Member
BIE Member
expo
  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1398
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.