دوشنبه ١٢ خرداد ١٣٩٩
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > حضور قدرتمند در بخش صادرات غیرنفتی در نمایشگاه ایران اکسپو ۲۰۱۹


  چاپ        ارسال به دوست

حضور قدرتمند در بخش صادرات غیرنفتی در نمایشگاه ایران اکسپو ۲۰۱۹

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران گفت: برگزاری نمایشگاه ها خط مقدم توسعه صادرات در فضای تجارت فرامرزی است و برگزاری نمایشگاه توانمندی های صادراتی جمهوری اسلامی ایران نیز از جمله نمایشگاههایی است که بسیار ارزشمند بوده و در راستای رسیدن به اهداف مهم صادراتی و رونق تولید است.

- به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران به نقل از ایران اکسپو نیوز، دکتر بهمن حسین زاده درباره چهارمین نمایشگاه توانمندی های صادراتی جمهوری اسلامی ایران که در تاریخ ۲۶ تا ۲۹ آذرماه در محل مرکز نمایشگاههای بین المللی شهر آفتاب برگزار می شود ، گفت:می توان گفت که در شرایط کنونی برگزاری نمایشگاه ایران اکسپو ۲۰۱۹، نشانه  موفقیت سیاست های دولت مردان ایران در عرصه های اقتصادی و سیاسی  است.

وی افزود: اقتصاد  باید از وابستگی به نفت جدا شود و ما در بخش‌های صادرات غیر نفتی قدرتمندتر ظاهر شویم که برگزاری این نمایشگاه می تواند نتایج بسیار ارزشمندی به همراه داشته باشد.

حسین زاده اظهار کرد: صادرات کالاهای صنعتی یا به طور کلی غیر نفتی، ضمن ایجاد ارزش افزوده بالا، وضعیت اشتغال در کشور را بهبود بخشیده وسبب کسب درآمدهای ارزی برای تامین نیازهای وارداتی در کشور میشود که کلید تحقق اقتصاد مقاومتی است.

وی گفت: امسال که سال رونق تولید است تمام تمرکز ما  برگزاری نمایشگاه های تقاضامحور بوده تا بتوانیم در رونق تولید و حمایت از ساخت داخل گام های عملیاتی برداریم.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های گسترده صورت‌گرفته برای حضور قدرتمند ایران در نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ امارات گفتنمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ نمایشگاهی جهانی است که قرار است در ۲۰ اکتبر ۲۰۲۰ به میزبانی دبی و در کشور امارات متحده عربی برگزار شود. میزبانی این نمایشگاه معتبر جهانی سودآوری زیادی برای کشور میزبان دارد و کشورهای متعددی در پی کسب این عنوان بودند. اما در نهایت دبی میزبان این نمایشگاه شد و این کشور در حال ساخت یکی از بزرگ ترین زیرساخت های نمایشگاهی در جهان است.

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران افزود: خوشبختانه مذاکرات سازنده‌ای با طرف اماراتی انجام شده و ایران در زون «تحرک» و در یکی از بهترین نقاطی که اکسپو ۲۰۲۰ برگزار می‌شود، صاحب غرفه خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه  برگزاری نمایشگاه ها خط مقدم توسعه صادرات در فضای تجارت فرامرزی است افزود:  به همین دلیل ما سه استراتژی را در نظر گرفته ایم به نحوی که حضور در نمایشگاه های خارجی، برگزاری نمایشگاه های داخلی و توسعه فعالیت های نمایشگاهی با تمرکز بر کشورهای همسایه در دستور کار است.

مدیر عامل شرکت نمایشگاههای بین‌المللی در عین حال تاکید کرد: توسعه حضور در کشورهای دوست و مشترک المنافع نیز می تواند به رونق صادرات ایران کمک کند.

گفتنی است؛ صنعت نمایشگاهی پس از جنگ جهانی دوم، دستخوش تحولات زیادی شده و به مهم‌ترین ابزار رشد و توسعه تجارت – به ویژه صادرات کالا و خدمات- تبدیل شده است.

گسترش فناوری اطلاعات و ارتباطات، توسعه حمل‌ونقل، بانکداری، بیمه و سیستم‌های نوین بازبینی کالاها در گمرک‌ها، در توسعه صنعت نمایشگاهی نقش مهمی ایفا کرده است.

انتهای خبر/


١٤:٢١ - شنبه ١٨ آبان ١٣٩٨    /    شماره : ١٩٥٦    /    تعداد نمایش : ٩٦٥BIE Member
expo
  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1399
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.