دوشنبه ٢٣ فروردين ١٤٠٠
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > نمایشگاه بین المللی حامی محیط زیست تهران است


  چاپ        ارسال به دوست

دکتر زمانی در حاشیه کاشت نهال به مناسبت هفته درختکاری گفت :

نمایشگاه بین المللی حامی محیط زیست تهران است

 

دکتر حسن زمانی مشاور وزیر، رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران  در محوطه فضای سبز با هدف اشاعه فرهنگ درختکاری به صورت نمادین چند اصله نهال غرس کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاه ها ، این مراسم با حضورسید مناف هاشمی معاون حمل ونقل شهرداری تهران ، فرنوش نوبخت مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران وبا همراهی دکتر زمانی، اعضای هیأت مدیره و مدیران ارشد شرکت سهامی نمایشگاه ها به مناسبت هفته درختکاری بصورت نمادین با کاشت چند اصله نهال در محوطه فضای سبزمحل دائمی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران انجام گرفت .

دکتر زمانی درحاشیه این برنامه در خصوص اهمیت فضای سبز و لزوم صیانت از محیط زیست گفت : درخت نماد زندگی ، دوستی و عظمت الهی است و درختکاری از ضروریات زندگی بشری و به عنوان سنت حسنه از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد که باید به طور جدی در طول سال دنبال شود.

وی افزود : یکی از ویژگی های منحصر بفرد شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی وجود 22 هکتار فضای سبز وسیع با گونه های ارزشمند است که اهمیت ویژه ای به مجموعه بخشیده است.

دکتر زمانی اظهار کرد :  با توجه به این که پایتخت در فصول مختلف سال با آلودگی هوا مواجه است نمایشگاه بین المللی با گونه های مختلف درختان و فضای سبزی که در اختیار دارد به عنوان ریه و تنفس گاه تهران محسوب می شود.

مدیر عامل نمایشگاه بین المللی در پایان با قدردانی از نیروهای زحمت کش بخش نگهداری فضای سبز تاکید کرد :  حفظ و صیانت از عرصه های طبیعی و فضای سبز موضوع بسیار مهم و حیاتی است و از اهداف و برنامه های ما در شرکت حفاظت و توسعه فضای سبز می باشد که در این خصوص اقدامات ارزشمندی صورت گرفته و در آینده نیز تداوم خواهد یافت.

شایان ذکر است شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی تهران دارای 22 هکتار فضای سبز می باشد و پوشش گیاهی مجموعه اغلب درختان سوزنی برگ ،پهن برگ ، میوه و درختچه های زینتی  کمیاب  است که محوطه شرکت را محلی دلنشین و چشم نواز برای بازدیدکنندگان نمایشگاه ها محیا کرده است.

 


١٤:١٥ - شنبه ١٦ اسفند ١٣٩٩    /    شماره : ٢٤٣٩    /    تعداد نمایش : ٢٤٣٩BIE Member
expo

  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1399
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.