تماس
نمایشگاه جمهوری اسلامی ایران

وزیر صمت در مراسم تجلیل از خانواده‌های شهدا و ایثارگر وزارت صمت مطرح کرد؛

۴ مهر ۱۴۰۲

دسته بندی: اخبار عمومی

وزیر صمت در مراسم تجلیل از خانواده‌های شهدا و ایثارگر وزارت صمت مطرح کرد؛
مراسم تجلیل از خانواده های شهدا و ایثارگر با حضور وزیر صمت برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران، «عباس علی‌آبادی» وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم تجلیل از خانواده‌های ایثارگران و شهدای وزارت صمت که پیش از ظهر امروز و به‌مناسبت هفته دفاع مقدس در محل نمایشگاه بین‌المللی برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام شهدا، ابراز امیدواری کرد که در مسیر و سبیل شهدا حرکت کنیم.
وی در ادامه به بیان خاطره‌ای از دوران دفاع مقدس و عملیات والفجر مقدماتی پرداخت و گفت: به قول مرحوم آیت‌الله حسن‌زاده آملی انسان بین دو بی‌نهایت قرار گرفته است، بی‌نهایت صعود و بی‌نهایت سقوط. می‌توان امام ‌حسین(ع) شد یا یزید. می‌توان در سپاه امام‌حسین(ع) بود یا ماند و یا در سپاه یزید بود یا ماند، و خدا کند انتخاب ما و راه ما همچون راه و انتخاب شهدای سرافرازمان باشد.
وی با بیان اینکه امروز هم در شرایطی هستیم که با گذشته تفاوتی ندارد زیرا از ابتدای انقلاب تاکنون شرایطی متفاوتی را تجربه کردیم، تاکید کرد: بعد از عدم موفقیت دشمنان از توطئه‌های منافقان، راه‌اندازی جریانهای مختلف و در نهایت جنگ تحمیلی، آنها به سمت روش‌های ترکیبی رفتند زیرا متوجه شدند هیچکدام از این روش‌ها نمی‌‍تواند انقلاب را شکست دهد.
وی با بیان اینکه در حوزه ستادی وزارت صمت، 114 شهید، 623 فرزند شهید، 32 آزاده و 444 جانباز داریم، گفت: با این ظرفیت ها و یادگارهای به جا مانده از شهدا و رزمندگان گرانقدر دفاع مقدس نباید بگذاریم دشمن به اهداف خود برسد زیرا دشمن‌ کار خود را ناتمام نگذاشته و تا آخر با ما می‌جنگد، پس ما هم باید تا آخر مقاومت کرده و با اراده استقامت کنیم تا به قله‌ها برسیم.
در ادامه این نشست «حسن ممتحن» مشاور وزیر صمت و هماهنگ کننده امور ایثارگران گفت: شهدا، ایثارگران و خانواده های گرانقدرشان، زحمت‌ها و سختی‌های زیادی در دوران دفاع مقدس متحمل شدند و این نظام مقدس، استحکام خود را مدیون خون پاک شهیدان و پایداری خانواده آنان است.
در ادامه سردار «محمد عزیزی دلشاد» رئیس اداره تحقیقات، توسعه صنعتی و سلامت ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به دستاوردهای نیروهای مسلح گفت: بخش کوچکی از پیشرفت‌هایی که در زمینه دفاعی و تسلیحاتی بدست آورده ایم، را به نمایش در آورده‌ایم و بخش اعظم آن مسکوت است و دشمنان‌مان از همین پیشرفت‌های اندک به نمایش گذاشته شده، حیرت زده هستند.
وی افزود: در دوران کرونا، پروتکل‌های درمانی متعددی که از بین تحقیقات زیستی نیروهایی مسلح بیرون آمد و در عرصه کشور به کار گرفته شد، واکسن‌های نورا و فخرا بود که به‌طور کامل توسط متخصصان ایرانی تولید شد.
رئیس اداره تحقیقات، توسعه صنعتی و سلامت ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه این اتفاقات، گوشه‌ای از پیشرفت‌های علمی نیروهای مسلح است، گفت: ویژگی این پیشرفت‌ها، آن است که با توان داخلی به این پیشرفت‌های علمی دست یافتیم.
انتهای پیام/
https://iranfair.com/p/100