سه شنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٨
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > رفع موانع قانونی فین تک ها در دستور کار دولت / بازار سرمایه مطابق با ظرفیتهای اقتصادی کشور رشد نیافته است


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور عنوان کرد

رفع موانع قانونی فین تک ها در دستور کار دولت / بازار سرمایه مطابق با ظرفیتهای اقتصادی کشور رشد نیافته است

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران، جمشید انصاری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور بعدازظهر سه شنبه در بازدید از دوازدهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه به همراه بهمن حسین زاده مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران اظهار داشت: بازار سرمایه یکی از دو بازار شناخته شده متشکل در حوزه اقتصادی کشور است اما بازار سرمایه مطابق با ظرفیتهای اقتصادی ما هنوز توسعه پیدا نکرده است یعنی به نسبت اقتصاد ملی مان بازار سرمایه بزرگی نداریم .

وی با اشاره به رشد روز افزون بورس طی بیست سال گذشته خاطر نشان کرد در این مدت بازار بورس به وضعیت قابل قبولی رسیده است و طبق گزارشی که اخیراً از وضعیت بازار سرمایه و بازار ارز و طلا در دو ماه گذشته برآورد شده نشان میدهد که بازار سرمایه در دو ماه رشد 14/5 درصدی و بازار سکه و طلا رشد 4 درصدی داشته است، مضاف بر آنکه ریسک در بازار سرمایه اگر با مشورت کارگزاری ها جلو برود بسیار پایین تر است .

وی تاکید کرد که مردم باید برای بکار انداختن سرمایه شان با بازار سرمایه آشنایی بیشتری پیدا کنند .

انصاری همچنین به این نکته اشاره کرد که شورای عالی بورس و بورس تهران برنامه هایی در جهت تثبیت بازار سرمایه کشور در دستور کار دارد .

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در مورد برپایی نمایشگاه بورس، بانک و بیمه افزود این نمایشگاه می تواند قویتر از آنچه که هست برپا شود و بانکها و کارگزاریها می توانند بجای معرفی خودشان به ارائه نوآوریهایشان بپردازند .

وی همچنین در مورد برنامه های دولت در راستای حمایت از فین تک ها خاطر نشان کرد در دولت برای حمایت از فین تک ها و توسعه آنها در کمیسیون اجتماعی و دولت الکترونیک مصوبه ای را آماده کرده ایم که در دستور کار دولت است تا بتوانیم برخی موانع قانونی فین تک ها را برطرف کنیم .

وی در ادامه گفت یکی از موانع فین تک ها به ویژه از طرف بانک مرکزی مساله دریافت و پرداختهاست که امیدواریم به زودی برطرف شود چرا که معتقدیم فین تک ها نمونه ای از استارتاپ ها در حوزه خدمات مالی هستند که می توانند انحصار PSP ها را بشکنند .

انتهای خبر/


١١:١٦ - چهارشنبه ٤ ارديبهشت ١٣٩٨    /    شماره : ١٦٣١    /    تعداد نمایش : ٢١٥٤UFI Member
BIE Member
expo
  • دفتر رهبری
  • ریاست جمهوری
  • دولت
  • وزارت صنعت، معدن و تجارت
  • پیام رهبر در سال 1398
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ايران می باشد.